Avaleht | Vaata ja kuula | Artiklid

Cantuse sünnipäeval juubeldati ja rokiti kirikus

Artikkel ajalehes Nädaline 11.05.2009 / Inge Põlma


Rapla segakoor Cantus tähistas reedel, 8. mail suurejoonelise kontserdiga Rapla kirikus ja sellele järgnenud intiimsema banketiga kultuurikeskuses oma 45. sünnipäeva.Sumedal kevadõhtul kõlas Rapla kirikus "Missa Solemnis", mida segakoor Cantus esitas koos solistide - Helen Lokuta (metsosopran, Rahvusteater Estonia), Mati Turi (tenor) ja Uku Jolleri (bass-bariton, mõlemad Eesti Filharmoonia Kammerkoor), Urmas Lattikase ansambli ja keelpillikvartetiga.


Esmakordselt kanti sama kontsert, küll osaliselt teiste solistidega, ette eelmise aasta augustis Kapa Klassika festivalil Kohilas. Prantslase Charles Gounod’ 1855. aastal koorile ja sümfooniaorkestrile kirjutatud "Missa Solemnisele" tegi eelmisel aastal uue seade Urmas Lattikas. Seekord oli siis koori kodupublikul võimalus selle esitusest osa saada.


Cantusel kui Rapla esinduskooril austajaid jätkub ning kuulajaid oli kirikusse kogunenud arvukalt. Kontserdi lõpus tänas publik esinejaid püsti seistes tugeva aplausiga, mis lõppeda ei tahtnud. Lattikase rokilik seade sobis eriti nooremale publikule. „Vägev" ja „nii võimas", võis kuulda õhkamas laulustuudio neide.


Konservatiivsemaid kuulajaid häiris vaid liiga tugev võimendus, mis sobilik vabaõhulavadele ja suurtele rokifestivalidele, kuid Rapla kiriku võlvide all kippus kohati mikrofonidest kaugemale jäävat koori ja keelpillikvartetti summutama.Sünnipäevapidu


Sünnipäeva tähistamine jätkus kooril Rapla kultuurikeskuses, kus vägesid juhtisid Valter Uusberg ja MTÜ Cantus esimees Aivar Surva oma trombooniga ning koorivanem Enno Piisang. Tänati kontserdil esinenud külalisi, koori auliikmeid, staazikaid lauljaid, toetajaid.


Koori ja selle dirigenti Vahur Soonbergi õnnitlesid omakorda maavanem Tõnis Blank, Rapla vallavalitsuse ja vallavanema nimel kultuuritöö spetsialist Rita Kikajon, Rapla noori lauljaid juhendavad Urve Uusberg ja Thea Paluoja, kes andis oma kingitused üle kahele noorele kooriliikmele – oma esimestele õpilastele. Õnnitlejate seas olid ka kunagised koori liikmed.


Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupi nimel õnnitles Anneliis Kõiv, kes ühtlasi tänas koori Kapa-Kohila Kammerkoori nimel – osa Cantuse meeslauljaid teeb kaasa ka seal, samuti on kooridel sama dirigent.


Cantuse lauljad võtsid rõõmsa elevusega vastu kultuurikeskuse juhataja Age Rebeli etteloetud käskkirja, millega kultuurikeskus annab koorile tasuta proovitegemise võimaluse kuni Cantuse 100 aasta juubelini (kui vahepeal käskkirja ei muudeta ega tühistata).


Vaata pilte!

Kontserdi lindistust kuulata ja pilte vaadata kuulata siit.

Loe ka teisi artikleid: